Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Oturduğu yerden, spor yapmadan zayıflamak isteyenlerin tercihi, son yıllarda adını sıkça duyduğunuz protein diyeti olarak karşınıza çıkmaktadır.

Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Oturduğu yerden, spor yapmadan zayıflamak isteyenlerin tercihi, son yıllarda adını sıkça duyduğunuz protein diyeti olarak karşınıza çıkmaktadır. Ancak bunun nasıl yapıldığı hakkında bir fikriniz yoksa, şimdi sizlere protein diyetinin nasıl yapıldığını anlatacağımız kısa bir yazı dizimizi sunuyoruz. Siz de önerilerimiz sayesinde protein diyeti yapabilecek ve oldukça kısa süre içerisinde ulaşmak istediğiniz kiloya gelmiş olmanın rahatlığını yaşayabileceksiniz.

Protein denildiği zaman aklınıza ilk gelmesi gereken yiyecek grubu sınırsız olarak tüketebileceğiniz kırmızı ve beyaz et olmalıdır.

İlk hafta: et ve süt ürünleri

Sığır, tavuk, balık etleri ve diğer kabuklu deniz ürünlerinin de ilk haftadan itibaren tüketilmekte olması, bu diyetin en dikkat çeken yönüdür. Ayrıca yine ilk hafta içerisinde yoğurt, yumurta ve süt gibi protein bakımından zengin yiyecekleri de tüketmeniz gerekmektedir.

İkinci hafta: sebzeler

Yukarıdaki besinlerin yanında sebze tüketimine başlayacağınız ikinci hafta protein diyetinde önemlidir. Ayrıca su tüketimini günlük 2 litre olarak artırmak gerekir ve böylece yan etkisiz bir şekilde diyet sürdürülmelidir.

Üçüncü hafta: meyveler

Sebzelerden sonra üçüncü haftada meyvelere geçilerek sürdürülen protein diyeti için karbonhidrat ihtiyacını ise küçük miktarlardaki tam buğdaylı ekmekten alabilirsiniz.

Son hafta: yemeklere geçiş

Evde pişirdiğiniz yemeklerden ekmeksiz bir şekilde tüketebileceğiniz son hafta içerisinde protein ağırlıklı beslenmeyi yalnızca Perşembe günlerinde yapmalısınız.

Yukarıdaki önerilerimize uyarak sizler de 1 ay içerisinde kendinizdeki büyük değişimin farkına varabileceksiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz