Ramazan İftar Vakti

Ramazan ayı özel ve kutsal havasıyla bütün müslüman aleminin doya doya yaşadığı dini kıymeti olan bir aydır.

Ramazan İftar Vakti

Ramazan ayı özel ve kutsal havasıyla bütün müslüman aleminin doya doya yaşadığı dini kıymeti olan bir aydır. Ramazan ayında sağlığı uygun olan ve inancına göre inanan tüm müslümanlar oruç tutarlar. Oruç tutanlara ve ramazan ayına özel olarak Diyanet ve müftülüklerce hazırlanan imsakiyeler evlerde yerini almaya başlar.

Ülkemizin doğusundan batısına ve kuzeyinden güneyine dört bir köşesinde coşkulu bereketiyle yaşanan ramazan ayında oruç tutulduğu için bazı saatler özellikle önem taşımaktadır.

Bunlardan en önemlisi ve en çok merak edileni ise iftar vakti olmaktadır. Ramazan ayında bütün gün tutulan orucun, ramazan topunun patlamasıyla okunan ezanla birlikte bozulduğu ve yemeklerin yendiği özel bir andır. Dualar edilir ve iftar yapılır.

Ülkemizin batısında olan Balıkesir için Balıkesir iftar vakti tüm detaylarıyla sitemizde yer almaktadır. 20:47 saatinde ilk iftarını yapacak olan Balıkesir sahuru ise 03:37 saatinde yapmış olacak. Ramazan ayı süresince hazırlanan plana göre her güne ait imsak, güneş, öğle, ikindi, iftar ve yatsı saatlerinin de paylaşıldığı sayfamızı sizde detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 2015 yılına ait güncel bilgilerin tablolar şeklinde sizlere sunulduğu iftarsaati.org Diyanet tarafından yayınlanan ve onaylanan doğru verileri içermektedir.

Karabük iftar vakti saatini merak edenler için bu güzide ilimize ait iftar saati başta olmak üzere imsak, güneş, öğle ve ikindi bilgileri de paylaşılmaktadır. Karabük ilimize ait ramazan ayının ilk iftarı 20:34’de yapılacaktır. Daha sonraki günlerde ise dakikalar farklılaşarak iftar zamanı da değişecektir.

Sadece iki ilimizin değil her ilimize ait iftar ve ezan saatlerini hatta teravih namazı bilgilerini en doğru haliyle sitemizde bulabilir ve takip edebilirsiniz.

On Bir Ayın Sultanı olan Ramazan ayında oruç tutma bu sene 18 Haziran 2015 Perşembe günü başlayacak ve 16 Temmuz 2015 Perşembe günü nihayete erecektir. 17 Temmuz Cuma günü ise Ramazan Bayramı kutlanacak.

Büyük bir özen ve telaşla beklenen iftar yemeği için seçebileceğimiz yemek tarifleri, sağlık önerileri ve dini konuları başta olmak üzere yine iftar vakitleri ve özel iftar duası gibi bilgilere sitemizde kolaylıkla anlaşılır bir anlatımla erişebilirsiniz. Ramazan ayını dolu dolu yaşamak ve dini vecibelerinizi eksiksiz yerine getirmek için iftar saatlerini sitemizde bulabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz