Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

Söz konusu makyaj olduğunda dudak makyajı en önemli detaylardan biridir. Ama dudak makyajına yeterli özen gösterilmediği takdirde ya da tüm makyajın havası bir anda değişiyor. En çok yapılan makyaj hataları ise ;

Peeling
Eğer kusursuz bir dudak makyajını istiyorsanız, dudağınızın üzerindeki ölü derilerden kurtulmanız gerekir. Pul pul dökülen dudaklarda rujlar hiç güzel durmaz ve dökülürler. Dudaklarınız için en iyi peeling ürününü seçmelisiniz.

Astarı unutmayın
Eğer aldığınız rujun rengini tam olarak dudaklarınızda görmek isterseniz kendine has bir rengi olan dudaklarınıza astar geçmeniz gerekmektedir. Bunu da kendi fondöteninizle uygulayabilirsiniz.

Sürmeye yanlış yerden başlamayın
Ruju uygularken her zaman dudaklarınızın merkezinden başlamaya özen göstermelisiniz. Kenarlara sürmek ise en son aşamadır.

Dudak kalemi kullanımını ihmal etmeyin
Dudak kalemleri dudağınızı daha dolgun ve canlı gösterir. Ayrıca dudaklarınız büyükse de yine de kullanmanızda fayda var çünkü aynı zamanda rujunuza kusursuz bir hava katmakta etkisi var.

Cilde uygun ton seçmelisiniz
Genelde her kadının yaptığı hatalardan biri ise cilt rengine uygun ruju seçmemektir. Klasik kırmızı tonlarındaki rujlar açık tenliler için tamamlayıcıdır. Taba tonu kırmızıları ise daha koyu tenlilerde iyi duracaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz