Saç Dolgunlaştıran Doğal Maske

Saç Dolgunlaştıran Doğal Maske

Cansız ve zayıf saçlar, her kadının adeta korkulu rüyasıdır. Kışın soğuktan, yazın ise sıcaktan saçlar yıpranır ve incelir. Mat ve solgun gözükmesinin yanı sıra, kırılarak dökülmeler meydana gelir.

Saçların daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlamak için yapılan saç dolgunlaştırıcı maske, saçın nem dengesini korurken aynı zamanda saçların daha gür görünmesini de sağlar.

Solgun ve sönük saçlara, parlaklık ve dolgunluk sağlamak için, saça hacim veren maske uygulaması yapmak gerekir.

Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz malzemelerle yapacağınız saç kalınlaştıran maske sayesinde, daha sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Gerekli malzemeler

1 yemek kaşığı saf zeytinyağı
1 yumurta sarısı
1 yemek kaşığı papatya yağı
1 yemek kaşığı kekik yağı
1 çorba kaşığı badem yağı

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Tüm malzemeler cam bir kaseye konulup, iyice birbirlerine yedirilerek karıştırılır ve saç diplerinden başlamak üzere tüm saç uçlarına yayılır. Maske, tüm saçlara masaj yaparak sürülüp yedirilir.

Saçların nemlenmesi ve maskenin saça iyice nüfus etmesi için, bir streç yardımı ile saçlar sarılarak hava alması önlenir. Maskeyi saçınızda 30 dakika bekletin ve ardından şampuanlayarak iyice temizleyin. Şampuanlamanın ardından, saçlarınızı birkaç defa durulayın.

Saç gürleştirme yöntemi, düzenli olarak haftada 1 defa yapıldığında, mükemmel sonuçlar verir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz