Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maskeler

Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maskeler

Saçlarda oluşan kırıklar özellikle bayanların korkulu rüyasıdır. Güneşin zararlı etkisi, fön, saç ürünleri, kalitesiz boyalar ve diğer birçok sorundan dolayı bu önemli sorun yaşanmaktadır. Bu soruna gereken önlem alınmazsa saçların kötü ve mat görünmesine neden olmaktadır. Saç kırıklarını kozmetik ürünler kullanmadan kendi imkanlarınızla tedavi edebilirsiniz.

Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi

Saç kırıklarını onarmak için zeytinyağı ve yumurtadan oluşan maske son derece etkilidir. 1 adet yumurtayı bir kaba kırın ve saçın yoğunluğuna göre zeytinyağı ekleyerek iyice karıştırın. Sonrasında saça bu karışımı dikkatle uygulayarak bone sarın. Bu karışımı 45 dakika bekletin. Sonrasında saçınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kez yapmanız durumunda yaşadığınız sorun çözüme kavuşacaktır.

Biberiye Yağı Maskesi

Saç kırıklarının onarılması için uygulanan yöntemlerden biri de biberiye maskesidir. Bu maske için 1 yemek kaşığı yağı, 1 yemek kaşığı havuç tohumu yağı ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Bu karışımı saçınıza masaj yaparak uygulayın. Saçınızı streçle sararak 2 saat kadar bekleyin ve yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız önerilmektedir.

Saç kırıklarının önlenmesi için fazla fön kullanmamaya, saçlarınızı temiz tutmaya ve nemlendirici kullanmaya özen göstermelisiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz