Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maskeler

Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maskeler

Saçlarda oluşan kırıklar özellikle bayanların korkulu rüyasıdır. Güneşin zararlı etkisi, fön, saç ürünleri, kalitesiz boyalar ve diğer birçok sorundan dolayı bu önemli sorun yaşanmaktadır. Bu soruna gereken önlem alınmazsa saçların kötü ve mat görünmesine neden olmaktadır. Saç kırıklarını kozmetik ürünler kullanmadan kendi imkanlarınızla tedavi edebilirsiniz.

Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi

Saç kırıklarını onarmak için zeytinyağı ve yumurtadan oluşan maske son derece etkilidir. 1 adet yumurtayı bir kaba kırın ve saçın yoğunluğuna göre zeytinyağı ekleyerek iyice karıştırın. Sonrasında saça bu karışımı dikkatle uygulayarak bone sarın. Bu karışımı 45 dakika bekletin. Sonrasında saçınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kez yapmanız durumunda yaşadığınız sorun çözüme kavuşacaktır.

Biberiye Yağı Maskesi

Saç kırıklarının onarılması için uygulanan yöntemlerden biri de biberiye maskesidir. Bu maske için 1 yemek kaşığı yağı, 1 yemek kaşığı havuç tohumu yağı ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Bu karışımı saçınıza masaj yaparak uygulayın. Saçınızı streçle sararak 2 saat kadar bekleyin ve yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız önerilmektedir.

Saç kırıklarının önlenmesi için fazla fön kullanmamaya, saçlarınızı temiz tutmaya ve nemlendirici kullanmaya özen göstermelisiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz