Sağlığınız İçin Bitki Çayları

Sağlığınız İçin Bitki Çayları

Gün içerisinde yaptığımız sıvı tüketimlerinden biri de bitki çaylarıdır. Bitki çayları insan vücudunun çeşitli sorunlarına karşı doğal bir tedavi gibidir. İçerisinde bulunan besin maddelerinin kolay bir şekilde vücuda girmesi ve kısa sürede sindirilerek hücrelere ihtiyacı olan enerjinin ulaştırılması açısından bitki çayları idealdir. Bitki çaylarının soğuk algınlığından kansere kadar pek çok hastalığa şifa kaynağı olduğu bilinmektedir.

Hangi Bitki Çayı Neye İyi Geliyor?

Ihlamur çayı, sinirleri yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir. İdrarı söktürür, kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Soğuk algınlığına iyi gelir, göğsü yumuşatır. Kış aylarının vazgeçilmez çaylarındandır.

Kuşburnu çayı, kanı temizler, sindirim sistemin düzenler, mide sorunlarını önler. Vücudun canlı ve dinç kalmasını sağlar, gözlere iyi gelir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Romatizma ve basur hastalarına önerilir.

Anason çayı, mide hazmını kolaylaştırarak bağırsakları yumuşatır. Adet döneminde bayanlar için ağrı kesicidir. Migrene ve zihin yorgunluğuna iyi gelir.

Elma çayı, vücudu temizler, sinir sistemini güçlendirir, hazmı kolaylaştırır.

Biberiye çayı, sinirsel rahatsızlıklara iyi gelir, mide ve bağırsak problemlerini önler, kas ve eklem ağrılarını alır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz