Sağlıklı Bronzlaşmanın Püf Noktaları

Sağlıklı Bronzlaşmanın Püf Noktaları

Yaz geldi ve bronzlaşmak kadınların vazgeçilmezi. Fakat yapılan en büyük hata bronzlaşmak adına saatlerce güneş altında kalmaktır. Bronzlaşmak kişiseldir. Size uygun güneş kremi seçimi yapmaz iseniz cilt yanıkları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Uygulayacağınız birkaç kuralla sağlığınızı kaybetmeden bronzlaşmak ise hiçte zor değil.

Bronzlaşmak için, solaryuma girmekte bir seçenek. Ancak bronzluğu güneş sayesinde elde etmek istiyorsanız uyulması gereken kurallar var.

Öncelikle cildinizi ölü hücrelerden arındırmanız gerekmektedir. Uygulayabileceğiniz cilt maskeleri ya da peeling ile bronzlaşmaya hazırlanabilirsiniz. Böylelikle cildinizde lekelenmeler olmayacaktır.

Bronzlaşmak adına saat 10:0 ila 15:00 arası güneşte kalmamalısınız.

Güneşe çıkmadan önce teninize en uygun kaliteli bir güneş kremi tercih etmelisiniz. Krem seçeneklerinde ise UVB ve UVA’ya karşı etkili olması gerekmektedir. Suya girip çıktıkça kremin etkisi azalacağından, sık sık vücudunuza krem sürmeniz gerekiyor.

Güneş kreminin kalitesi kadar güneş ışınlarından korunmak adına kaliteli bir güneş gözlüğü kullanmakta önemlidir.Kullanacağınız şapka da güneş ışınlarını bloke ederek rahat bir şekilde bronzlaşmanızı sağlayacaktır.

Dermatolojik destek alarak cilt tipinize en uygun kremi seçmeniz en önemli unsurdur. Bunun yanı sıra cildinizin nemini korumakta çok önemli. Nemlendirici bazlı koruyucu krem kullanımı ve ekstra nemlendirici krem kullanmak cildinizi yüksek derecede koruyacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz