Selülitten Kurtulmanın Kolay Yolları

Selülitten Kurtulmanın Kolay Yolları

Selülit kadınların korkulu rüyasıdır. Sağlığa hiçbir zararı olmamasına rağmen kurtulmak isteriz. Çünkü estetik güzellikten uzak bir portakal görünümü yaratır. Derinin altında biriken yağların oluşturduğu faktörler sonucunda oluşur. Esmerler de daha az görülür. Ayrıca erkeklerde hiç görülmez. Çünkü vücutları kadınlara göre daha sıkıdır. Selülit kilo ve yaş gözetmez. Çok zayıf kişilerde görülebileceği gibi yeni ergenlik çağına girmiş olanlarda bile görülebilir. Bunun en büyük etkisi genetik olmasıdır. Yani ailedeki başka kadınlarda da var ise sizde de olması normaldir. Bu gibi durumlarda devamlı estetik cerrahlara gitmek yerine evde kendimizde tedavi uygulayabiliriz.

Selülitli bölgeye devamlı masaj yapmak etkili olacaktır.

Ayrıca selülit karşıtı kremlerde kullanılmalıdır.

Bunun dışında yağ yakmak gerekir. Çünkü yağ birikmesi kalçadaki dokuları etkiler. Buda selülite sebep olur. Düzenli egzersizler ile bu sorunu en aza indirebiliriz.

Eğer egzersiz yapmak istemiyor isek en azından dans ederek vücudumuzun yağ yakmasına yardımcı olabiliriz. Bu şekilde metabolizmamızı da hızlandırmış oluruz. Çünkü yavaş işleyen bir metobolizma yağ birikintilerine sebep olur.

Selülit bir kere vücuda yerleştiği zaman çok da çabuk ve kolay geçmesini bekleyemeyiz. Fast food yiyeceklerden uzak durulmalıdır ve su tüketilmelidir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz