Sivilcelerden Sarımsakla Kurtulun

Sivilcelerden Sarımsakla Kurtulun

Yüzyıllar öncesinden günümüze kadar anti-bakteriyel olarak kullanılan sarımsak, sivilce tedavisinde de oldukça etkili sonuçlar veriyor. Sarımsak düzenli kullanıldığında sivilce oluşumunun da önüne geçiyor.

Sivilce Neden Olur?

Akne ve sivilceler genel olarak aşırı yağlı ciltlerde gözeneklerin içine hapsolmuş bakterilerden kaynaklanır. Sarımsak bu bakterileri etkisiz hale getirmektedir.

Sivilce Ve Akneye Sarımsak Nasıl Uygulanır?

1. Teknik: Sarımsağın cildinize tamamen nüfuz etmesi için cildinizi ılık su ile yıkayarak temizleyin. Ardından 3-4 diş sarımsağı suyu çıkana kadar ezin. 1 çorba kaşığı su ilave ederek karıştırdıktan sonra sivilce görülen alanlara masajla sürerek yedirin. 6-7 dakika kadar cildi tahriş etmeden masaj yaptıktan sonra ılık su ile temizleyin.

2. Teknik: 3-4 diş sarımsağı tamamen ezin. 1 tatlı kaşığı sirke veya limon suyu ilave ederek iyice karıştırın. Ardından karışımı kulak çubuğu ile sadece sivilcenin üzerine sürerek kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin. Her iki maskeyi de haftada 3 kez yapabilirsiniz.

Not: Hassas bir cildiniz varsa sarımsak ve su karışımlı maskeyi kullanın. Ayrıca maske yapımında Ülkemizin sarımsaklarını kullanmanız halinde daha etkili sonuçlar alırsınız.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz