Sivilcelerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Sivilcelerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Bronzlaşmak Akneleri Yok Eder

Bronzlaşmak her ne kadar cilt renginizi koyulaştırdığı için sivilceleri gizliyor gibi görünse de sivilceler yok olmaz. Cilt kanseri riskinin yanında, uzun süre güneşlenmek cildinizi çok  kurutur; bu da daha çok akne oluşumuna sebep olur.

Sivilceler Tedavi Edilebilir

Sivilce sorunu kalıtsal bir hastalıktır ve tamamen geçirecek bir çözüm bulunmamaktadır. Akne oluşumunun ana sebebinin psikolojik olduğunu unutmayın.

Sivilceli İnsanlar Makyaj Yapmamalı

Çok fazla makyaj yapmak cildinizin nefes almasını zorlaştıracağından belki sivilcenize iyi gelmeyebilir ama bu makyaj yapmayı unutun demek değildir.

Yüzünüzü Sık Yıkamak Sivilceleri Engelleyecektir

Sık sık yüzünüzü yıkamanız sivilcenizin hızlıca geçeceği anlamına gelmiyor. Yüzünüzü temiz tutmak tabii ki önemlidir ama günde 2 defadan fazla yüz yıkamak cildinizde yağ kaybına yol açacağından sivilce oluşumuna uygun bir ortam hazırlayabilir.

Diş Macunu Sivilceleri Kurutur

Diş macunu içeriği bakımından hiçbir “sivilce kurutucu” maddeye sahip değildir. Diş macunu gibi bir maddeden medet ummanız yanlış bir tercih olacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz