Soğuk Duşun Faydaları

Soğuk Duşun Faydaları

Faydası, yapılan yüzlerce araştırmalar sonucunda kanıtlanmış olan, bilimin de desteklediği soğuk duş, vücudun bütün fonksiyonlarını normal seviyeye getiren bir tetikleyici adeta.

Günümüzde oldukça fazla kullanılmaya başlanan buz terapisinin muadili bir terapi ve tedavi yöntemidir. Soğuk suyun altında durmak her ne kadar zor olsa da, vücuda sağladığı faydalar, soğuk duş alma konusunda cesaret verici. Soğuk duşun faydaları, bilimsel olarak incelenmiş ve deneyler sonucunda kanıtlanmıştır.

Soğuk duş, vücudun yaşadığı şok etkisi ile daha dinç olmasını, bütün metabolizmayı harekete geçirmesi ile duyguları kontrol eden bir forma kavuşmayı sağlamaktadır. Sinir sistemin kontrol edici bir etki bırakır. Karar verme, tepkileri kontrol altına alma gibi faydası vardır.

Beyinde mutlu olma hissini harekete geçiren mavi nokta bölgelerini aktifleştirir. Böylece uyarılan beynin bu bölgesi mutluluk hormonu salgılar.

Soğuk duşun verdiği üşüme etkisi ile titremeye başlayan vücut, daha fazla yağ yakılması için teşvik edilmiş olur. Vücut ısısını korumak ve normal sıcaklığına kavuşturmak isteyen vücut daha fazla kalori yakarak zayıflamaya yardımcı olur.

Saç derisi ve saç dokusu gözeneklerinin temizlenmesini ve daha işlevsel bir forma kavuşmasını sağlar.

Cildin sarkmalara karşı eğilimini azaltarak daha elastik bir yapıya kavuşması, soğuk duşun faydaları arasındadır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz