Sütün Cilde Faydaları Nelerdir?

Sütün Cilde Faydaları Nelerdir?

Süt, çocuk ya da büyük farketmeden tüketilmesi gereken besinlerin başında geliyor. Vücut sağlığı için birçok faydası bulunan süt, özellikle sağlam kemik yapısının oluşmasına etkilidir. Ayrıca çocuk gelişimine büyük faydaları olduğu bilinen süt, cilt güzelliği ve sağlığına da katkı sağlayan bir gıdadır. Cilt hücrelerini derinlemesine besleyerek cildinizin daha sağlıklı görünmesine neden olur. Ayrıca cildinizin gün boyu ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Sütün cilt için faydaları saymakla bitmeyecektir. Ancak isterseniz bu faydalardan bir bölümüne, hep birlikte göz atalım;

Sütün İçeriğinde Bulunan Bileşenler ve Cilt İçin Faydaları

A Vitamini: Sütte bulunan A vitamini kuruyan ciltler için çok faydalıdır. Pul pul dökülen ve aşırı kuru bir cilde sahipseniz, düzenli süt tüketerek cildinizin nem oranını dengeleyebilir ve yeni hücrelerin oluşumuna katkıda bulunabilirsiniz.

Magnezyum: Yaşlanmayı yavaşlatan magnezyum, cildin daha genç ve parlak görünmesini sağlar.

Kalsiyum: Özellikle çocukların kalsiyum alması için tüketmesi gereken süt, çocuk gelişiminde büyük fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cilt içinde faydalı olan kalsiyum, kolajen üretmini artıracak ve cildin elastikiyetini korumasını sağlayacaktır.

Biyotin: Kuruyan ve çatlayan cildinizi onarıcı etkisi bulunmaktadır.

B12 Vitamini: Ciltte bulunan pürüzleri gideren B12 Vitamini, cilt renginizin aydınlanmasına katkı sağlar. Ciltte oluşan aknelerin bıraktığı izleri yok eder.

B6 Vitamini: Yeni cilt hücrelerinin oluşumu için ihtiyaç duyulan bu vitamin, cildinizin nemlenmesini sağlar.

Laktik Asit: Kuru ciltlerin ne oranını dengeler ve su ihtiyacını karışalır.

D Vitamini: Cildinizin daha genç görünmesi ve geç yaşlanması için önemli bir vitamindir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz