Tatil Dönüşü Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Tatil Dönüşü Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Deniz, kum, güneş ve tatil! Yaz sezonunun zirvede olduğu şu günlerde, tatil yapmadan durabilmek neredeyse imkansız. Ancak tatil süresince ciltte bazı yorgunluk belirtilerinin oluşması da olası. Peki tatil boyunca yıpranan ve kurumaya başlayan cildinize, tatil dönüşünde nasıl bir bakım uygulamalısınız? Detaylar yazımızın devamında yer alıyor.

 

Tatil Dönüşü Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Güzel bir tatilin ardından geri dönüşler başladığında, sıra cildi yeniden güçlü bir hale sokmaya geliyor. Tatil dönüşünde cilt kuruluğu için yapmanız gereken ilk şey, cilde nem maskesi uygulamak. Güneşin etkisiyle kuruyan cildinizi, doğru bir nem maskesiyle bolca nemlendirmelisiniz. Kuruluktan kaynaklı oluşacak olan mat görüntü içinde, doğru bir peeling uygulaması yeterli olacaktır. Düzenli aralıklarla cildinize uygulayacağınız peeling mat görünümü ortadan kaldıracağı gibi, ciltte oluşan lekelerin azalmasına da yardımcı olacaktır. Saçlarda oluşacak hasarlar içinde, doğru bakım yağlarını kullanmanızda fayda var. Saçı dipten uca besleyecek doğal yağlar sayesinde, yıpranmış saçlarınızı parıltılı bir hale sokabilirsiniz.

Tatil dönüşünde cildinizi ve saçınızı kesinlikle ihmal etmeyin. Gün içinde ayıracağınız ufak bir vakit sayesinde yeniden canlı bir cilde kavuşabilir, havalı saçlarınızın geri dönmesini sağlayabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz