Tatil Dönüşü Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Tatil Dönüşü Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Deniz, kum, güneş ve tatil! Yaz sezonunun zirvede olduğu şu günlerde, tatil yapmadan durabilmek neredeyse imkansız. Ancak tatil süresince ciltte bazı yorgunluk belirtilerinin oluşması da olası. Peki tatil boyunca yıpranan ve kurumaya başlayan cildinize, tatil dönüşünde nasıl bir bakım uygulamalısınız? Detaylar yazımızın devamında yer alıyor.

 

Tatil Dönüşü Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Güzel bir tatilin ardından geri dönüşler başladığında, sıra cildi yeniden güçlü bir hale sokmaya geliyor. Tatil dönüşünde cilt kuruluğu için yapmanız gereken ilk şey, cilde nem maskesi uygulamak. Güneşin etkisiyle kuruyan cildinizi, doğru bir nem maskesiyle bolca nemlendirmelisiniz. Kuruluktan kaynaklı oluşacak olan mat görüntü içinde, doğru bir peeling uygulaması yeterli olacaktır. Düzenli aralıklarla cildinize uygulayacağınız peeling mat görünümü ortadan kaldıracağı gibi, ciltte oluşan lekelerin azalmasına da yardımcı olacaktır. Saçlarda oluşacak hasarlar içinde, doğru bakım yağlarını kullanmanızda fayda var. Saçı dipten uca besleyecek doğal yağlar sayesinde, yıpranmış saçlarınızı parıltılı bir hale sokabilirsiniz.

Tatil dönüşünde cildinizi ve saçınızı kesinlikle ihmal etmeyin. Gün içinde ayıracağınız ufak bir vakit sayesinde yeniden canlı bir cilde kavuşabilir, havalı saçlarınızın geri dönmesini sağlayabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz