Tek Taş Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Tek taş yüzük, özellikle de kendi kendinize ve tek taşlar hakkında bilginiz olmadan seçmeye çalışıyorsanız, oldukça yorucu ve stresli bir iş haline gelir.

Tek Taş Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Tek taş yüzük, özellikle de kendi kendinize ve tek taşlar hakkında bilginiz olmadan seçmeye çalışıyorsanız, oldukça yorucu ve stresli bir iş haline gelir. Bu nedenle öncesinde bilgi sahibi olmak oldukça önemli bir konudur. Tek taş yüzük almak sanıldığı kadar zor değildir, yalnızca dikkat edilmesi gereken birkaç küçük nokta vardır.

 Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bunlardan ilki cut denilen tek taşın taşının kesimidir. Taşın değeri kesimiyle orantılıdır. Kesimin hassasiyeti ve inceliği, pırlantanın ışığı yansıtma ve kırma oranlarını belirler.  Carat, pırlantanın ağırlığını ifade eden kavram ve değerdir. Carat, bugün 0.2 gramlık (200 mg) standart metrik ölçüdür. Clarity, pırlantanın berraklığını ifade eder. Pırlantanın kristalleşme sürecinde kazandığı mineraller değerini arttırır. Bu mineraller pırlantanın rengini, yapısını belirler. Ne kadar berrak ve ışıltılı olursa o kadar değerli olur ve fiyatı da buna bağlı olarak artar. Pırlantalar renksiz görünse de aralarında ince renk tonları vardır. Ne kadar renksizse o kadar değerli olur. Bu da yine fiyat değerini etkiler.

Bunların yanında yüzük alınacak kişinin parmak ölçüsü, günlük hayatında tercih ettiği aksesuarlar ve kişinin zevkleri ön planda tutularak uygun bir yüzük seçilmelidir. Tek taş yüzük alırken genel bir fiyat araştırması yapmak da bütçeye uygun bir yüzük seçmek için başvurulacak bir yöntem olabilir. Uygun fiyatlarla birbirinden farklı ve şık yüzük modelleri görmek ve en uygununu seçmek için  http://www.robertopirlanta.com/Pirlanta-Tektas-Yuzuk,LA_152-2.html adresini ziyaret edebilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Trompet Etek Modelleri

Trompet Etek Modelleri

Bele ve kalçaya tam biçimde oturan ve aşağıya inildikçe de bollaşan Trompet etekleri, Peplum modelinin eteklere uyarlanmış › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz