Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Elma Sirkeli Maske!

Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Elma Sirkeli Maske!

Elma sirkesinin mutfakta yeri ve önemi büyüktür. Salata, çorba gibi birçok besinde kullanabileceğiniz elma sirkesi, cilt bakımında da etkili rol oynar. İnsanlar cilt sağlığı ve temizliği için birçok ürün arayışı içine girerler. Ancak mutfakta bulunan bu mucizevi malzeme sayesinde, evde kendinize etkili bir maske hazırlayabilirsiniz. İşte temiz ve sağlıklı bir cilt için elma sirkeli maske tarifi:

 

Elma Sirkeli Cilt Maskesi Tarifi

Malzemeler
1/4 Çay kaşığı elma sirkesi
1/4 Çay kaşığı maya
1 Çay kaşığı gülsuyu
1 Çay kaşığı zencefilli kombu çayı
1 Çay kaşığı ararot unu

Hazırlanışı
Derin bir kabın içine tüm malzemeleri ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve maskeyi hazır hale getirin.

Uygulanışı
Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın ve çok beklemeden ılık suyla durulayın. Temizlediğiniz cildinizi yumuşak bir havlu yardımıyla hafifçe kurulayın. Bu maskenin ardından cildinize nemlendirici bir krem uygulayabilirsiniz. Haftada ya da 15 günde bir yapabileceğiniz elma sirkeli maske uygulaması sayesinde, cildiniz kir tabakasından arınacak ve gözenekleriniz açılacaktır. Böylece daha sağlıklı ve parlak görünen bir cilde kavuşabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz