Tırnak Soyulmasını Önlemek İçin Öneriler

Tırnak Soyulmasını Önlemek İçin Öneriler

Tırnak soyulmaları birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. Temelinde bir sağlık sorunu yatacağı gibi, tamamen stresten kaynaklı oluşma olasılığı bulunmaktadır. Tiroid problemleri tırnak soyulmasına neden olan sağlık sorunlarının başında gelir. Bu nedenle emin olmak için, tırnak soyulmasının altında bu tip bir hastalık olup olmadığı dikkatlice araştırılmalıdır. Ancak stresli yaşama bağlı ya da kötü bir diyet düzeninden kaynaklı olarakta, tırnak soyulmaları görülebilir. Bu durumlarda bazı önlemlerin alınması ve tırnakları güçlendirmek için birkaç faktöre dikkat edilmesi yeterli olacaktır.

Tırnak Soyulmasını Önlemenize Yarayacak Birkaç Öneri!

Tırnak soyulmasına neden olan dış etkenlerin başında, kalitesiz Ojeler gelmektedir. Düşük fiyatları nedeniyle tercih edilen bu ürünler, içeriğinde tırnak zayıflatan kimyasallar barındırabilir. Bu nedenle alacağınız ürünün kaliteli olmasına dikkat ediniz. Ayrıca tırnak soyulmalarını önleyici etkisi bulunan ojeler ve cilaları kullanarak, bu sorunun önüne geçmeniz mümkün. Haftada üç kez uygulayacağınız tırnak sertleştiriciler, tırnak soyulmasının engellenmesini sağlayacaktır.

Tırnak soyulmasının bir diğer nedeni ise, yanlış tırnak kesimidir. Tırnaklarınızı keserken katmanlarından ayrılmamasına dikkat ediniz. Böylelikle tırnaklarınızın soyulma olasılığını ortadan kaldırmış olursunuz. Pul pul dökülen ve ortaya çıkan katmanları, doğru formda bir tırnak törpüsüyle törpüleyebilirsiniz.

Soyulma sorununun önüne geçmek için su ve elma sirkesinden faydalanabilir, bu malzemeleri eşit miktarda karıştırarak tırnaklarınızı içinde bekletebilirsiniz. Haftada iki kez ve üç dakika süreyle bu işlemi yapmanız yeterli olacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz