Topuk Çatlakları Nasıl Temizlenir

Topuk Çatlakları Nasıl Temizlenir

Sürekli ayakta duran ve yazlık ayakkabı giyen kimseler de topuk çatlakları meydana gelmektedir.Topuk çatlaklarını geri plana almak isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Topuk Çatlaklarını Yok Etmek İçin Ne Yapmalıyım?

Topuk çatlaklarını geri plana almak için kolları sıvamanın zamanı. Leğenin içerisine ılık su dolduralım ve içerisine losyon, hijyenik sabun ilave edelim. Ayaklarımızı yarım saat boyunca ılık suyun içerisine bekletelim ve ardından sünger taşı aracılığı ile topuklarımızı ovalayalım. Topuklarımızda ki ölü derilerin gittiğine emin olduktan sonra ayaklarımızı havlu ile kurulayalım. Daha sonra ayaklarımıza vazelin ve shea yağı sürerek nemlendirelim.

Topuk Çatlaklarını Gideren Maske

  • – Zeytinyağı
  • – Limon suyu
  • – Badem yağı

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için bir adet limonun suyunu sıkalım. Limon suyunun içerisine badem yağı ve zeytinyağı ilave edelim. Maskemizi ayak topuklarına masaj aracılığı ile iyice yedirelim.

Topuk Çatlaklarına Kesin Çözüm

  • – Gripin
  • – Bir adet vazelin

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için bir adet gripini vazelin aracılığı ile harmanlayalım ve topuklarımıza masaj aracılığı ile sürelim.

Topuk Çatlakları İçin Özel Maske

  • – Vazelin
  • – Karbonat
  • – Aspirin

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için 5 adet aspirini dövelim ve içerisine 1 çay kaşığı karbonat ilave edelim. Karışımı 1 çay kaşığı vazelin aracılığı ile harmanlayalım. Sizler de birbirinden özel maske tarifleri ile kusursuz cilt tipine sahip olabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz