Topuk Çatlakları Nasıl Temizlenir

Topuk Çatlakları Nasıl Temizlenir

Sürekli ayakta duran ve yazlık ayakkabı giyen kimseler de topuk çatlakları meydana gelmektedir.Topuk çatlaklarını geri plana almak isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Topuk Çatlaklarını Yok Etmek İçin Ne Yapmalıyım?

Topuk çatlaklarını geri plana almak için kolları sıvamanın zamanı. Leğenin içerisine ılık su dolduralım ve içerisine losyon, hijyenik sabun ilave edelim. Ayaklarımızı yarım saat boyunca ılık suyun içerisine bekletelim ve ardından sünger taşı aracılığı ile topuklarımızı ovalayalım. Topuklarımızda ki ölü derilerin gittiğine emin olduktan sonra ayaklarımızı havlu ile kurulayalım. Daha sonra ayaklarımıza vazelin ve shea yağı sürerek nemlendirelim.

Topuk Çatlaklarını Gideren Maske

  • – Zeytinyağı
  • – Limon suyu
  • – Badem yağı

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için bir adet limonun suyunu sıkalım. Limon suyunun içerisine badem yağı ve zeytinyağı ilave edelim. Maskemizi ayak topuklarına masaj aracılığı ile iyice yedirelim.

Topuk Çatlaklarına Kesin Çözüm

  • – Gripin
  • – Bir adet vazelin

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için bir adet gripini vazelin aracılığı ile harmanlayalım ve topuklarımıza masaj aracılığı ile sürelim.

Topuk Çatlakları İçin Özel Maske

  • – Vazelin
  • – Karbonat
  • – Aspirin

Topuk çatlaklarını gideren maske yapımı için 5 adet aspirini dövelim ve içerisine 1 çay kaşığı karbonat ilave edelim. Karışımı 1 çay kaşığı vazelin aracılığı ile harmanlayalım. Sizler de birbirinden özel maske tarifleri ile kusursuz cilt tipine sahip olabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz