Yağlı Cilt İçin Makyaj Öncesi Maske Tarifi

Yağlı Cilt İçin Makyaj Öncesi Maske Tarifi

Yağlı cilt, yağ bezlerinin fazla çalışması nedeniyle gün içinde makyajın  çok çabuk bozulduğu bir cilt tipidir. Yağlı ciltlerde makyajın  gün boyu kalıcılığını arttırmak için doğal nem dengesine sahip bir makyaj zemini hazırlamak gerekir.

Yağlı cilt için makyaj zemini hazırlamak için cildinize doğal bir maske uygulayarak, cildinizi yıkamalı ve tonik uygulamalısınız.  Amaç, cildi derinlemesine temizlemek ve cildi fazla yağdan arındırmaktır.

Yağlı Cilt için Makyaj Maskesi

Malzemeler

  • * 1 çorba kaşığı kahve telvesi
  • * 1 dilim muz
  • * 1 tatlı kaşığı gül suyu
  • * 1 çorba kaşığı limon suyu

 

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yağlı cilt tipine uygun makyaj maskesi hazırlamak için bir çorba kaşığı kahve telvesi içine bir dilim muzu ezerek, bu karışıma bir tatlı kaşığı gül suyu ve bir  çorba kaşığı limon suyu ekleyiniz. Maskeyi cildinizde 15 dakika bekleterek, yüzünüzü iki dakika yarım limonla dairesel hareketlerle ovup,  ılık su ile yıkayarak, toniğinizi uygulayınız.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz