Yazın Akmayan Makyajın Sırları

Yazın Akmayan Makyajın Sırları

Yaz sıcaklarında bayanların en büyük sıkıntılarından biri ise yapılan makyajın sıcak ve ter ile birlikte akmasıdır. Bu durum can sıkıcı ve nahoş görüntüler yaratabilir. Makyajı severek yapıyorsanız ve gün boyu makyajınızın sıcaktan etkilenip akmamasını istiyorsanız bazı tüyolar;

1. Makyaja başlamadan evvel temizlediğiniz yüzünüze buz kompresi uygulayın.
Bir kaç parça buz ile yüzünüzün her köşesine yapacağınız buz masajı süreceğiniz ürünlerin daha kalıcı olmasına etki edecektir.

2. Hafif makyaj yapın ve kaliteli ürünler kullanın.
Kullandığınız tüm makyaj ürünleri için çok fazla abartılardan kaçının. Mümkün olduğunca az ve yeterli miktarda kullanarak kaliteli ürünleri tercih edin.

3. Ağır fondötenler yerine BB ve CC kullanın.
Renk barındıran nemlendiriciler cildi besleyen ve koruyan ürünlerdir. Yaz mevsiminde bunları tercih etmelisiniz.

4. Jel  bazlı ürünleri seçin.
Yaz günleri için su bazlı ürünler hiç uygun değildir ve çabuk erirler. Bu sebeple jel bazlı olanları almaya dikkat etmelisiniz.

5. Suda akmayanları tercih edin.
Özellikle rimel ve eyeliner gibi ürünlerde waterproff özelliğine dikkat edin. Bu ürünler ter ve sıcak nedeniyle akmaya karşı da oldukça dirençli ürünlerdir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz