Yeni Moda Akımı Normcore

Yeni Moda Akımı Normcore

Yeni Moda Akımı Normcore

Moda akımları genellikle modanın yeni bir tarza bürünmesinde oldukça etkili olan trendleri belirlemektedir. Son yıllarda ise Normcore akımı modaseverlerin göz bebeği olmaya başlamıştır. Normcore akımının en belirgin özelliği ise birçok moda kuralını yok sayarak kendine has bir tarz yaratması.

İlk sosyal medya üzerinden adını duyuran Normcore çılgınlığı kısa sürede ünlülerin de hızla katıldığı bir akım halini aldı. Çığ gibi büyüyen akımın çıkış noktası ise sıradan giyinme. Sıradan giyinme dışında donuk ve naturel renkler akımın en önemli unsurlarını oluşturuyor. Her geçen gün beğenenlerinin sayısı artan bu akım Twitter’da birkaç kez trend topic olmayı bile başarmıştır.

Kendisi de bir moda trendi ve moda akımı olmasına rağmen Normcore akımı diğer tüm kalıplaşmış moda akım ve trendlerine bir sitemin ürünü olarak oluşmuş. Bu akım ile oluşturulan kombinlerden bahsetmek gerekirse genelde klasik gömlekler, new balance ayakkabılar ve bol kesim pantolonlar kullanılıyor. Hepsinin ortak özelliği ise naturel ve donuk renklere sahip olmaları ve klasik çizgiler taşımaları. Akım ABD çıkışlı ve Avrupa’da da oldukça takipçisi bulunuyor. Türkiye’de ise hızla artan bir trend ve sosyal medyada dahi modaseverlerin gözdesi halinde.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz