Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

Süt ve süt ürünleri arasında tüketim miktarı olarak ilk sıralarda yer alan besin yoğurttur. Çok eski çağlardan günümüze kadar yoğurt pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Yoğurdu sağlıklı yapan şey içerisindeki zengin vitamin ve mineral deposudur. Ayrıca vücudun kendisinin üretemediği omega 4 yağ asitlerini de barındırır.

 

Yoğurdun İnsan Sağlığına Yararları

Metabolizmayı Hızlandırır : Yapılan pek çok araştırmada yoğurdun metabolizmayı hızlandırdığı ve kilo vermeyi desteklediği tespit edilmiştir. Amino asit yapısı ve kalsiyum miktarı ile vücuttaki, yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Kan Basıncını Düzenler: Kalp damar hastaları için her gün 1 kase yoğurt tüketmek çeşitli şikayetlerin oluşmasını engelleyerek kan basıncını da büyük ölçüde dengede tutmaktadır.

Gripten Korur: Kan hücrelerini destekleyen yoğurt, kış aylarında zayıflama eğiliminde olan bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu gripten korumaktadır.

Bağırsak Tembelliğini Önler: Düzenli yoğurt tüketiminin bir diğer önemli faydası ise bağırsakta tembelliğe neden olabilecek zararlı toksinlerden vücudu temizlemesidir. En çok faydası ise akşam tüketildiğinde ortaya çıkmaktadır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz