Yoğurt Maskesi ve Faydaları

Yoğurt Maskesi ve Faydaları

Yoğurdun cilt için mineral ve vitamin açısından zengin olması dikkat çekerken özellikle tahriş olan ve yıpranan cilde de doğal bir bakım yapmaktadır. Düzenli şekilde yapılan yoğurt maskesi ile cilt temizlenirken aynı zamanda ihtiyaç duyduğu neme kavuşacaktır.

 

 

Parlaklık Veren Doğal Yoğurt Maskesi

* 1 çay kaşığı yoğurt
* 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
* 1 çay kaşığı süzme bal

Tüm malzemeleri bir kase içine alarak iyice karıştırın. Sonra yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Yoğurt maskesinden sonrasında kesinlikle nemlendirici kullanmalısınız.

Lekelere Karşı Yoğur Maskesi

* 1 çay kaşığı yoğurt
* 1 çay kaşığı bal
* 2 tane çilek

Çilekleri bir çatal yardımı ile ezin ya da robottan geçirin. Bal ile yoğurdu iyice karıştırın. Bu karışımı tüm yüze sürmeniz tavsiye edilmektedir. 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Antioksidanlar bakımından zengin olan maske yardımıyla ciltteki gözenekler sıkılaşırken ayrıca ciltteki nem dengeside korunacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz