Yoğurt Maskesi ve Faydaları

Yoğurt Maskesi ve Faydaları

Yoğurdun cilt için mineral ve vitamin açısından zengin olması dikkat çekerken özellikle tahriş olan ve yıpranan cilde de doğal bir bakım yapmaktadır. Düzenli şekilde yapılan yoğurt maskesi ile cilt temizlenirken aynı zamanda ihtiyaç duyduğu neme kavuşacaktır.

 

 

Parlaklık Veren Doğal Yoğurt Maskesi

* 1 çay kaşığı yoğurt
* 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
* 1 çay kaşığı süzme bal

Tüm malzemeleri bir kase içine alarak iyice karıştırın. Sonra yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Yoğurt maskesinden sonrasında kesinlikle nemlendirici kullanmalısınız.

Lekelere Karşı Yoğur Maskesi

* 1 çay kaşığı yoğurt
* 1 çay kaşığı bal
* 2 tane çilek

Çilekleri bir çatal yardımı ile ezin ya da robottan geçirin. Bal ile yoğurdu iyice karıştırın. Bu karışımı tüm yüze sürmeniz tavsiye edilmektedir. 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Antioksidanlar bakımından zengin olan maske yardımıyla ciltteki gözenekler sıkılaşırken ayrıca ciltteki nem dengeside korunacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz