Yüz Şekline Göre Göz Makyajı

Yüz Şekline Göre Göz Makyajı

Kadınların güzellik söz konusu olduğunda, en önemli hususlarından biri gözlerdir. Gözlerin ön planda olması için en fazla dikkat edilen göz makyajıdır. Öncelikle göz makyajının püf noktalarından bahsedecek olursak;

Makyaja başlarken göz torbalarınız var ise sünger yardımı ile kapatıcınızı ten renginize uygun seçin ve tamamen yedirin. Yanlış bilinen doğrulardan biri olan göz farı seçimi kıyafetinize göre değil teninizin ve göz renginizin rengine göre seçim yapılmalıdır.

Göz makyajında derinlik gri tonları seçilmesi ile uygun olacaktır. koyu renkli far göz kapağın dış kısmına yapılırken, açık renkli far göz kapağının iç kısmına yapılmalı ve doğal görünüm elde edilmesi için birbirine yedirerek gölgelendirmeyi tamamlayın.

Eyeliner sürülmesi, göz makyajının olmazsa olmazıdır ve en fazla özen gösterilen aşamasıdır. Eyelinerın uç kısımları fazla uzatılmayıp sadece kuyruk görünümü oluşturmanız yeterli olacaktır. Göz kalemlerini sürerken gözlerinizin sadece iç kısmına değil kirpiklerin arasına da yedirmeniz doğal ve daha fazla etki yaratmanızı sağlar.

Göz makyajının sonlandırılması kirpik yapısına göre rimel sürerek sonlandırılmalıdır. Rimel sürerken öncelikle iç kısmına, sonrasında da dış kısmından sürmeye dikkat etmelisiniz.

Tabiî ki göz makyajının en önemli noktası ise yüz şeklinizin durumuna göre yapılması gerekir. Üçgen yüzlerde, koyu tonlar kullanılarak yüzün orta kısmının dikkati çekmesi sağlanmalıdır. Oval yüzlerde denge çok önemlidir. Makyajınızın geneli hafif ise abartısız göz makyajı yapılmalıdır. Koyu bir göz makyajı oval yüzleri için ideal gösterilmektedir. Dikdörtgen yüzlere sahip olan bir kişi, göz altlarının aydınlatılması gerekirken, göz makyajı hafif yapılmalıdır. Yuvarlak yüze sahip olanlar için, gözün dış ucuna doğru allık sürülmeli ve gözler çekik boyanmalıdır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz