Zayıflamada En Etkili 5 Bitki Çayı

Zayıflamada En Etkili 5 Bitki Çayı

Kendilerine has özellikleriyle açlık hormonlarını kontrol altında tutarak kalori yakmada etkili en iyi bitki çayları zayıflama çayı olarak da adlandırılabilir. Aşağıda vereceğimiz zayıflamada en etkili 5 bitki çayı ile kalp sağlığınızı koruduğunuz gibi diyabet riskinin de önüne geçme şansına sahip olabilirsiniz. Bilinçli tüketimle günde 3-4 fincanla sınırlandıracağınız bu çaylar doğru kullanıldığında vücudunuza etkili çözümler sunacaktır.

1-) Rooibos Çayı: Güney Afrika’da yetişerek kızıl çalı bitkisi yapraklarından elde edilen bu çay, açlığınızı kolaylıkla dizginleyebilmektedir. Açlıkla birlikte vücudunuzda yağ depolanmasına neden olan hormonların seviyesinde düşüş yaratan Rooibos çayı, güçlü bir flavonoid içeren çaylardandır. Çayı tükettiğinizde vücudunuzda normalden daha az yağ depolanması sağlanacaktır.

2-) Oolong Çayı: Çinliler tarafından siyah ejderha olarak adlandırılan ve yeşil çaya benzeyen bu çay, metabolizmanızı hızlandırıcı özelliğiyle kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Gergin olduğunuz zamanlarda sakinleştirici özelliği de bulunan bu çay ile stresten de arınarak derin bir rahatlama hissedeceksiniz.

3-) Yeşil Çay: Vücudunuzdaki yağ hücrelerinin parçalanması için en ideal çay yeşil çaydır. İçeriğinde bulunan kateşin ile özellikle egzersiz öncesi içeceğiniz yeşil çay, yağ yakımını hızlandıracaktır. Böylelikle karaciğerin yağı enerjiye dönüştürme kapasitesi hızlanacak ve yağ yakımı büyük bir hızla gerçekleşecektir.

4-) Nane Çayı: Serinlik ve rahatlama hissi de veren nane çayı, açlığınızı bastırarak iştahınızı kapatmak için doğru bir seçim olacaktır. Metabolizmanın da hızlanmasına yardımcı olan nane çayı ile kolaylıkla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

5-) Beyaz Çay: Antioksidan yönünden de zengin olan beyaz çay, yağ yakımını hızlandırmaktadır. Yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyen doğal bir yardımcı olan beyaz çayı diyet listenize gönül rahatlığı ile dahil edebilirsiniz. Yağ yakımı sürecini daha da hızlandıran bu çayı aşırıya kaçmamak kaydı ile günde 3-4 fincan tüketebilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz