Zayıflamak için Kiraz Sapı Çayı

Zayıflamak için Kiraz Sapı Çayı

Meyvesini yedikten sonra genellikle kiraz saplarını atıyoruz. Halbuki kirazın sapının da en az meyveleri kadar değerli bir besin olduğunu biliyor muydunuz!

O halde aklınızda bulunsun; bundan sonra kirazın saplarını atmayın. Yıkayarak, serin ve kuru bir yerde ağzı açık cam kapta kurumaya bırakın. Birkaç gün içinde kiraz sapları kuruyarak, kiraz sapı çayı yapımına hazır hale gelecektir.

Zayıflamak için kurutulmuş kiraz sapı çayı hazırlamak çok kolaydır. Ancak şunu da belirtelim kiraz sapının zayıflatıcı etkisi, ödem attırmasından kaynaklanmaktadır. Ödem attıran kiraz sapı çayı, hafiflediğiniz hissi yaratmaktadır.  Kiraz sapı çayının yağ yakıcı etkisi kanıtlanmamıştır ancak çayı kullananlar ödem attırıcı kiraz sapı çayının zayıflatıcı  etkisi bulunduğunu söylemektedir.

Zayıflatıcı Kiraz Sapı Çayı Tarifi

Ödem attırıcı kiraz çayı hazırlamak için bir bardak suyu kabuklu bir dilim limon ve bir parça tarçın çubuğu ile kaynatın. Ocağı kapatarak tarçını sudan açın. Kaynar suya  10 adet kurutulmuş kiraz sapını ekleyin. Bardağın ağzını kapatarak 15 dakika demleyin. Kiraz sapı çayını  süzerek tüketebilirsiniz. Eğer tarçın çubuğu bulamazsanız, çayı bir çay kaşığı tarçın ekleyerek de tüketebilirsiniz. Tarçın zayıflamaya yardımcı bir baharattır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Çizgili Kıyafetler Nasıl Giyilir

Hemen her dönemin trendleri arasında yer alan çizgili kıyafetler doğru kullanıldığında şıklık kazandırmaktadır. › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz