Zihin Yorgunluğu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Zihin Yorgunluğu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Zihinsel yorgunluk hepimizin zaman içinde yaşadığı bir sorun olarak gerek iş gerekse sosyal hayatın getirdiği yükümlülüklerden kaynaklanmaktadır. Zihninizde gün içinde betan dalgalarında bir yoğunlaşma olur ve doğru karar veremez bir hale gelebilirsiniz. Bu yorgunluğu minimum seviyeye indirmek için belki ılık bir duş ve dinlenme ilk etapta iyi gelecektir. Bu sorunu çözmediğiniz zaman zihinsel yorgunluk ile kısa sürede çok agresif bir insan olmaya başlar ve mutsuzluğa mahkum olursunuz. Zihninizin sakinleşmesi, dinginleşmesi ve doğru çalışması için yapmanız gereken şey doğru önlemleri almanızdır.

Zihinsel yorgunluk için mutlaka akşam yatmadan evvel kitap okuyun. Kitap okuyarak beyninizi biraz dinlendirebilir, gün içinde yaşadığınız sorunlarla nasıl başa çıkabileceğinizin çözümlerine de farkında olmadan odaklanırsınız. Arkadaşlarınızla baş başa geçirebileceğiniz bir gününüz mutlaka olsun ve hoş sohbetlerle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Mutlaka arada bir yalnız kalarak kendi iç sesinizi dinleyin. Sabah saatlerinde veya iş çıkışı mutlaka biraz yürüyün. Kısa bir yürüyüş zihninizi canlandıracak, tüm olumsuz duyguları bastıracaktır. Gün içerisinde yaşadığınız tüm olayları belki akşam eve geldikten sonra bir kağıda dökmeniz zihninizi ve sizi rahatlatacaktır. Böylelikle kendi kendinize bir terapi yapmış olacaksınız.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Kabarık Etek Modelleri

Kabarık Etek Modelleri

Ünlü modacıların tasarımlarında yer verdikleri en önemli parçalardan birisi olan kabarık etek modelleri ile ilgili › Yazının Devamı ..

En Güzel Mini Etek Modelleri

En Güzel Mini Etek Modelleri

Genç hanımların çok sevdiği mini etekler, yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık raflarda yerini aldı. Mağazalarda › Yazının Devamı ..

Stil

2016 Abiye Trendleri

Önerdiklerimiz